neděle 17. července 2016

Pokec s Janou - Opravné zkoušky, vysněná knížka a přítel?!

Ahoj! :)

Dnešní článek je na mém blogu zcela nový. V této " sérii " budu probírat vždy 3 ( někdy více ) témat, které vám chci sdělit.

Prvním tématem je opravná zkouška. Studium na gymnáziu je těžké a hodnocení učitelů nespravedlivé. Propadla jsem z biologie. Mohla jsem se učit kolik jsem chtěla, ale vždy má písemka nesla známku 5. Mrzelo mě to, ale řekla jsem si "snad příště se to povede" .. no a došla jsem až k 5 na vysvědčení. Takže koncem srpna dělám opravné zkoušky. Pomalu bych se měla začít učit, je toho docela hodně ( co jsem počítala, tak asi 26 stran ). Nemám z toho moc dobrý pocit, docela se bojím, že budu muset školu opustit kvůli nedostatku místa v nižší třídě.
Budu moc ráda, když mi budete držet palce. :)

Jestli tady je někdo, kdo také dělal opravné zkoušky, budu ráda, když mi napíše svoje pocity. :)

Druhým tématem je knížka, kterou si chci přečíst. Jmenuje se Líbali jsme se a napsal ji David Levithan.


Tuto knížku jsem poprvé objevila na blogu jedné holky, která na ni psala recenzi. Začala se mi tak líbit, že jsem si hned řekla, že si ji musím koupit.

Co o této knížce napsalo nakladatelství Coo Boo?
Bestsellerový autor David Levithan napsal příběh založený na skutečné události – Harry a Craig, dva sedmnáctiletí kluci, se zúčastnili líbacího maratonu, aby překonali Guinnessův rekord a zároveň upozornili na předsudky panující ve společnosti. Dehydratovaní a nevyspalí se snaží překonat rekord a jejich úsilí se stává ohniskem, kolem kterého se točí příběh dalších dospívajících kluků, již hledají svoji vlastní identitu, lásku, řeší rodinné problémy – a hlavně touží objevit své místo v tomto světě.
Levithan umně splétá nitky jejich příběhu do jednoho velkého o dospívání a hledání vlastní identity, zkrátka tom, jaké to dnes je být mladý kluk na kluky.

Její cena je 249 Kč.
Ukázka je i volně ke stažení v pdf .
Doufám, že se dostaví i do našeho knihkupectví a budu si ji moct koupit.
Pokud ji znáte a četli jste ji, dejte mi do komentářů vědět :)

A konečně třetí téma je trošku z mého života. Už delší dobu mám přítele. Nikde jsem to dosud nepsala, nezveřejňovala, ale myslím, že už klidně můžu. Příteli je 19 let a poznali jsme se díky pár stránkám na internetu. Jako já jsem si našla blogovací cestu, on si našel cestu hudbou. Zpívá a nahrává různou hudbu ♫. Budu ráda, když ho podpoříte v jeho tvorbě, protože si myslím, že tvorba je to dobrá. :) Můžete dát like nebo odběr. :) ♫

https://soundcloud.com/theamas
https://www.youtube.com/user/MrPavelUrban

Je to někdo koho jsem opravdu dlouho hledala a se kterým mi je moc dobře. :) Jen díky němu jsem poznala co je to láska <3 :)  Jsem za něj moc ráda.. :)

Určitě o něm ještě někdy budete číst.. :)Jana :)
Reakce:

0 komentářů:

Okomentovat