čtvrtek 22. prosince 2016

10 věcí, co miluji na Vánocích

Ahoj!
Dneska bych chtěla ukázat na 10 věcí, které mám ráda ve vánočním období.

1.) Cukroví
Určitě naprostá většina miluje cukroví. Je to věc, která se běžně přes rok nedělá a musíte uznat, že není nic lepšího, než když je na Štědrý den provoněný byt medovými perníčky či vanilkovými rohlíčky. U nás se vždycky peče hodně druhů. Celkově pro nás Vánoce mají obrovský význam a jedna ze symbolů je právě cukroví. :) Ano, přibírá se, ale v létě se to "vylítá" ;)

Zdroj: google.com

2.) Pohádky
Další věc, co mám ráda jsou pohádky. Často na ně moc není čas, většinou až na Štědrý den, ale i tak je mám ráda. Je to období, kdy se dívám na ty starší pohádky ( Mrazík, Tři oříšky pro popelku, Princezna se zlatou hvězdou na čele, apod. ) a nejvíce ze všeho se mi líbí zahraniční vánoční filmy ( např. Přítel pod stromečkem, Santa Claus 1,2,3,  Vánoční prázdniny, Vánoce naruby, Santa Claus má bráchu, Sám doma, Veselé Vánoci Santa Clausi ). Ještě mám v plánu se podívat na Vánoční polibek a Vánoční duch. Tak pokud jste je někdy viděli, dejte mi vědět jak se vám líbily. :) Pokaždé si vezmu hrnek s čajem, teplé ponožky, schovám se pod deku a koukám :)

Sob z filmu Santa Claus 1,2,3

3.) Rodina
Do třetího bodu jsem dala rodinu a to z toho důvodu, že rodina má být na svátky spolu. Když jsem byla mladší, tak jsme vždycky večeřeli mamka, taťka, já, brácha a babička a dědečkem, ale když se zpětně nad tím zamyslím, bylo nás málo. Letos teda budeme ve stejné sestavě, akorát bez dědečka, který nás bohužel v červnu opustil a ještě příjde přítelkyně od bráchy. Na druhý den vždycky jezdíme k někomu z rodiny na oběd. Letos jedeme ke strejdovi. A mezi svátkami jezdíme po návštěvách, po známých. Líbí se mi, že právě na ty Vánoce se všichni sejdou, byť nesedí u jednoho stolu, ale vidí se. Rodina je opravdu základ, a proto buďte spolu na Vánoce. :)


4.) Výzdoba 
Tak tady jsem jednoznačně dala výzdobu. Jak už jsem psala, pro nás mají Vánoce hluboký význam a proto výzdoba domu je nutností. Každý rok máme živý stromeček, plno věnečků, dva adventní věnce, svícny a různé takové ty blbosti ( baňky, světýlka apod. ). Vždycky si s tím s mamkou dáme práci. :) 
Není nic horšího než dům/byt, kde příjdete a Vánoce to ani nepřipomíná. ( Samozřejmě, pokud Vánoce slaví. ) 

Zdroj: google.com 

5.) Prázdniny
Tenhle bod pochopí spousta studujících lidí. Přiznejme si, že se na vánoční prázdniny těšíme už od září. :D Myslím, že není co dodat. :)

Zdroj: google.com


6.) Dárky 
Už jako malé děti se nejvíce těšíme na dárky. Ten pocit, když zase trháme ten balicí papír a celé natěšené zkoumáme nový dárek, co nám Ježíšek přinesl. Ale podle mě nejsou Vánoce jen o tom, abychom dárky dostávali, ale měli bychom i dávat. Podle mě je to, to nejlepší období, kdy věnovat věci do Adry, dát sponzorský dar apod. :) Pomůžete ostatním. :) 

Zdroj: google.com


Velmi se mi líbí nové video, které koluje internetem. Klukům opravdu smekám. 
Doporučuji dokoukat do konce! 7.) Sníh
Já osobně na hory nejezdím. Lyžovat neumím a svahu se bojím, ale většina lidí v mém okolí jezdí o Vánocích na hory lyžovat a neskutečně je to naplňuje. Mi stačí, když si s kamarády zorganizujeme "koulovačku" a párkrát skočím do sněhu udělat andělíčka :D Ale líbí se mi, když sněží a večer se jdu projít po městě, to je fakt nádhera. 

Zdroj: google.com

8.) Relax
Myslím, že tady není co psát. :) Každý o Vánocích vyžaduje trošku klidu od každodenního shonu v práci/škole atd. Zkuste rozsvítit svíčku, rozsvítit stromeček a chvíli na nic nemyslet :) 

9.) Koncerty, vystoupení, výstavy
Osobně miluji chodit na tyto události o Vánocích. Nejraději chodím na jarmark, výstavy rukodělků apod. Už asi 3 roky plánuji jít na Jana Jakuba Rybu, ale pořád to nevychází. Tak snad příští rok ;) 

10.) Atmosféra
A posledním bodem je celková atmosféra Vánoc. Klid, pohoda, vůně cukroví, stromeček a chvíle s rodinou. :) 


Snažte se Vánoce užít naplno, bez spěchu a pracovního vyčerpání :)  

A co milujete vy? ↓ :)
Jana
Reakce:

0 komentářů:

Okomentovat