středa 20. září 2017

Co miluji na podzimu? 🍂

Když jsem byla mladší , tak jsem podzim viděla jako období, kdy jsou lidé smutní, kdy pořád prší 
a je neustále škaredé počasí. Ale teď, kdy už jsem starší se ten můj pohled změnil.

Podzim ve mě vyvolává pocit štěstí a jednoduchosti . A konec konců v jednoduchosti je krása ne? 

www.pixabay.com

Abych na začátek trochu definovala, co podle mě je podzim. Podzim je období, kdy sice prší, ale není nic lepšího než horký čaj, teplé ponožky a výhled na padající kapky deště bubnující po parapetu. Podzim je období, kdy se příroda mění. Mění se barva listů, květiny se ubírají k zimnímu spánku 
a vysvitající sluníčko vrhá paprsky mezi téměř holé větve bez listů. Podzim je období, kdy je příroda nejbarevnější, kdy je vše jednoduché a přirozené. 

Možná se ptáte, proč mám zrovna pocity štěstí a jednoduchosti. 

Pocit štěstí je asi jeden z nejdůležitějších v životě a mi k němu stačí málo. Procházet se jen tak mezi barevnými listy, při jednom z posledních krásných východů slunce a užívat si života. 

Pocit jednoduchosti ve mě vyvolává právě to, že jsou stromy skoro bez listí a jsou naprosto jednoduché, počasí je stále stejné a takhle bych mohla pokračovat velmi dlouho. Mimo jiné mě velmi baví vytvářet podzimní výzdobu v podobě nějakých věnečků na dveře nebo ozdobné vázy. Všechen ten materiál, ty mokré listy...Asi dost těžko půjde napsat, jaký pro mě podzim je. Ač je tento článek velmi chaotický, tak jsem se snažila popsat to, jak podzim vnímám a jsem nejšťastnější. 

Janal's story


Reakce:

6 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Podzim je fajn :D Sice jsem unavenější než v létě, ale co :D

   Vymazat
 2. Krásně napsáno! :) Zrovna sedím v podkrovním pokoji, venku je šedivo a sychravo, piju šálek zeleného čaje a říkám si, že podzim prostě miluju! :)

  Brights beauty story

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak :)

   Třeba vedoucí v práci strašně vadí podzim, že je depresivní. Ale proč na něj koukat z té strany, kdy prší a je zima, proč nekoukat radši z té, kdy svítí slunce a padá listí? To už moc lidí nedomyslí :D Většina to má spojeno asi tak: Podzim - Deprese :D

   Vymazat