neděle 17. září 2017

Pokec s Janou #4 - design, články, změny

Ahoj!
V dnešním článku bych vám chtěla napsat, co se vlastně v posledních měsících událo, proč jsem vymazala některé články, proč jsem změnila design a jak to vidím do budoucna. Budu moc ráda, když mi dáte do komentářů vědět, jaký názor na to máte a cokoliv dalšího.


1.) Design

Určitě jste si všimli, že jsem změnila design blogu. Ač se mi ten minulý líbil, i když to byla jedna z těch základních šablon, rozhodla jsem se to změnit. Já vidím blog jako vyjádření sebe sama. Design, který mám momentálně na svém blogu, jsem vybrala proto, že je jednoduchý, přehledný a hlavně mě vystihuje. Vystihuje mou otevřenost, kreativitu, jemnost, upřímnost. Chápu, že každý může mít ten pohled jinak, ale já jsem to tak cítila, tak jsem to tak udělala. Doufám, že vám ta změna nevadí a neodradí vás to od čtení. 

Možná jste si i všimli, že jsem zrušila všechny štítky a nechala jsem si jen ty základní. Aby jste je alespoň trochu pochopili, tak do Deníčku budu psát všechny články, které mě vystihují, např. jako Boj s nemocí, Sebepoškozování apod., pak také filmy, nebo písničky, které mám ráda. Jako další tam je Pokec s Janou, tady samozřejmě budou jen pokecy. Recepty - recepty, Rady a tipy - tady budu dávat veškeré tipy na cestování, na dobrý hotel, na knížku, cokoliv a poslední je Lifestyle - tam budou všechny články, které se jinam nevlezou. Více štítků není a nebude. Je to mnohem přehlednější než těch 100 štítků, co bylo předtím.

2.) Smazané články a příspěvky na soc. sítích

Jak už jsem v úvodu nakousla, tak jsem smazala několik článků a příspěvků na facebooku či instagramu. Udělala jsem to z jednoho prostého důvodu - nebyla jsem to já. Články o kosmetice, když se nelíčím? Články s nesmyslnými recepty, když jsem je stejně zkoušela jen jednou? Diy, které stejně mělo fotky jen z internetu? A takhle bych mohla pokračovat. Nechala jsem si na blogu jen ty základní články, které jsem si chtěla nechat, které se mi zdají ještě použitelné. Také bych chtěla oznámit, že jsem si nechala jen dvě sociální sítě, kde budu aktivní a můžete mě sledovat - Facebook a Instagram. Na ostatních mě nenajdete, proto prosím, aby jste mě kontaktovali pouze tady a nebo na emailu janalsstory@seznam.cz.

3.) Kompozice textu, změny

V tomto bodu bych chtěla zmínit, že mám v plánu více se článkům věnovat. Budu zarovnávat do bloku, rozlišovat důležité od nepodstatného, budu dělat nadpisy pomocí volby na liště a ne jen zvýrazňovat tučným nebo kurzívou. Prostě bych ráda, aby text vypadal profesionálně a ne tak odfláknutě jako doposud. Upřímně říkám, že jsem na blog neměla tolik času a brala jsem ho víceméně jako koníček. Teď ho chci brát jako práci ( ale samozřejmě to nebudu zpoplatňovat, alespoň prozatím ne ) a povinnost. Ne se do toho nutit, ale brát to jako domácí úkol, který musím splnit, když ho slíbím. 

Dále plánuji více fotit svoje vlastní fotky a přidávat je ke článkům. Pokud však nic nenafotím, tak budu stahovat obrázky. Obrázky budu čerpat jen ze stránek jako je Pixabay a Flickr a to z toho důvodu, že nechci dále šířit fotky z googlu, které jsou většinou nekvalitní a mají vlastní licenci. Proto si stáhnu obrázek, který je k tomu určený a uvedu odkaz. 

4.) Soubory na stahování 

Na svém blogu bych chtěla i zveřejňovat nějaké soubory, které si můžete stáhnout. Např. rozvrh hodin, to do list, plánovač, motivační citáty, které si můžete vytisknout a zarámovat... a tak dále. Viděla jsem to jen u výjimek a moc by mě to bavilo vytvářet. Chtěli byste něco takového? 

5.) Témata článků, budoucnost blogu

Na jaké témata na blogu se můžete těšit? Určitě na témata ze života. Příběhy z práce, s rodinou, přáteli, motivační články, nějaké rady a tipy a určitě i nějaké recepty! 

A jaká je budoucnosti blogu? 
Neumím odpovědět. Určitě bych chtěla provést všechny tyto změny, které jsou uvedeny výše. Neplánuji skončit, naopak, právě mě to začalo bavit. Začala jsem to být já a vystihuje mě to. Je to útěk z reality a prostě něco úžasného. Vím, že nemám dokonalý blog, bezchybné články, ale je snad člověk bezchybný a dokonalý??

Doufám, že jsem vám vše vysvětlila a odpověděla na vaše otázky. Pokud něčemu nerozumíte nebo se chcete na něco zeptat, nebojte se napsat. 

Janal's story ♥Reakce:

2 komentáře:

  1. Desing blogu se mi strašně líbí, je to jemné a jednoduché. A v jednoduchosti je krása :)

    S láskou Vita Brunettes
    https://vita-brunettes.blogspot.cz/?m=1

    OdpovědětVymazat