čtvrtek 28. září 2017

Razantní změny v mém životě

Už dlouho se rozhoduji, že razantně změním pár věcí v životě, co dělám špatně. Nechtěla jsem to úplně nazvat jako předsevzetí do nového roku, protože to nikdy nedodržím, proto jsem tomu dala pracovní název razantní změny v mém životě. 

První razantní změnou bude jídelníček. Myslím, že spousta z vás ví, že jsem dost silná, co si budeme nalhávat, jsem více jak metráková holka. Z toho vyplývá, že je něco špatně. Proto jsem se rozhodla, že od nového roku bych chtěla žít o hodně zdravěji. Neříkám, že teď se nějak výrazně krmím brambůrkami, zapíjím Coca-Colou a koukám pořád na televizi, to ne. Jenom jsem hodně vybíravá. Nejí hřiby, ryby, brokolici, kapustu, celer, cibuli. Prostě vybíravá. Naopak jím třeba Herkules, Junior, mrkev, okurku apod. Kamarádka mi půjčila knížku o krabičkové dietě a velmi mě to zaujalo. Je tam asi 40 jídelníčků, takže mám z čeho vybírat. Problém je začít. Do nového roku bych se chtěla naučit jíst více těch zdravějších a omezit to nezdravé, ať pak nemám problém s tím, co do krabičky dám, když nic nejím. Vím, je to běh na dlouhou trať, ale dá se to zvládnout a věřím, že při trochu snažení se to zvládnu. 

Pixabay.cz

Další změnou je pohyb - cvičení. Nechci se na nic vymlouvat, ale vzhledem k tomu jak vypadám se mi většina normálních cviků nepodaří udělat, protože prostě...kila. Ve škole jsem vůbec nezvládala kotoul, šplh na tyč, apod. Bylo to pro mě peklo. Proto jsem hledala něco, kde se vlastně sama nebudu trápit a co vím, že mi půjde. A to je kolo. Vyjížďky na kole miluji, tak proč nespojit příjemné s užitečným? Dřív jsem si chtěla koupit takové to kolo na doma, ale proč bych si jej kupovala, když je daleko lepší si někam vyjet a ještě poznat krásy přírody? Pak bych ráda zapojila i procházky se psem a později běh. Je pravda, že bych nerada běhala po chodnících jako většina, takže zabrouzdám do lesa na čerstvější vzduch, než u cesty. A za další mám práci poměrně dost založenou na pohybu, takže myslím, že těchto aktivit bude dost.

Pixabay.cz
Za třetí bych chtěla být více společenská. Momentálně to mám tak, že se bojím seznamování, bojím se telefonovat s cizími lidmi apod. Sice už na tom pomalu pracuji, ale jinak, než psanou formou mi to prostě nejde. Nemám v lidech důvěru. Hodně mě baví práce s lidmi, konec konců pracuji mezi lidmi, ale nějak ta komunikace drhne. Takže bych se chtěla naučit komunikovat s lidmi. 


A čtvrtou změnou bude trávení více času s rodinou. Nemám úplně nejmladší rodiče, ostatní členové rodiny také nejsou nejmladší. Vlastně všichni jsou už v důchodě. A po smrti dědečka, kterého jsem si opravdu vážila jsem se rozhodla trávit více času s rodinou než s kamarády nebo na internetu. Přece jenom mají už nějaký věk a nerada bych si v budoucnu vyčítala, že jsem byla na tom internetu a ne s nimi u řeky. Takže bych chtěla omezit internet jen na pár hodin za den. Neznamená to však, že s blogem končím. Články se budu snažit vydávat pořád často, ale napíšu článek, vydám a už nebudu koukat na youtube. Myslím, že to je logické, když mi je rodina o hodně přednější. 

Všechny tyto změny budou pro mě velmi časově náročné, ale také psychicky. Hlavně první dvě. Proto bych byla moc ráda, kdyby jste byli při mě. Určitě vás budu informovat o tom jestli se mi to daří nebo ne a při všech mých razantních změnách budete se mnou! Budu moc ráda, když někoho z vás taky motivuji k tomu, aby něco dokázal. Určitě nějaké články o jídelníčkách, o hubnutí, o krabičkové dietě budou, také bych chtěla udělat něco jako zhodnocení. No, nechte se překvapit. Doufám, že se vám tyto články budou líbit a zajímat. Budu moc ráda za jakýkoliv ohlas.

Možná ještě poznámka na závěr. Všechno tohle chci odstartovat s novým rokem. Takové předsevzetí, ale chci jej dodržet!

Janal's story
Reakce:

2 komentáře:

 1. Hodně štěstí při plnění tvých cílů! Jak to tak čtu, máme to dost podobné. Problémy s váhou nemám, vždy jsem byla štíhlá, ale nikdy jsem nesportovala, tak mám dost ochablé a nezpevněné svalstvo. Nechci mít v budoucnu plandavé paže a podobné věci, hlavně třeba po dětech. Tak se chci donutit k posilování, ale získání motivace je těžké.

  Jsem introvert a komunikace mi dělala vždy problém a okolí mi to nikdy neusnadnilo. Všichni hned, že jsem vadná, namyšlená a bůhví jaké blbosti. Sebevědomí hluboko pod nulou, ale dnes už je to jiné. Více si věřím, snažím se komunikovat, ale samozřejmě mi to nejde tak jako jiným. Na mě se rodiče vykašlali, takže mám jen babičku a dědu, odmalička mě vychovávají. Pomalu jim táhne na 70 a celkem mě to děsí, jak ten čas letí. Nejraději bych je tu měla až do stovky.

  LADY LENNA

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuji! :)

  Tak to mě mrzí, že to máš takové. Ale co naděláme. Život si sám určuje jaký budeme mít život :)

  OdpovědětVymazat