čtvrtek 19. října 2017

Blogerská výzva, aneb poznejte zákulisí blogování

K dnešnímu článku jsem se připletla úplně náhodou. U bloggerky Canli  jsem našla článek, kde se zapojila do blogerské výzvy, resp. ji v podstatě založila. Blogerská výzva je spočívá v tom, že je úkolem bloggerka ukázat čtenářů jeho život, to proč bloguje a co vlastně má rád. A z toho důvodu jsem se rozhodla také zapojit. 

Janal's story


Jak jsem začal/a psát blog? 
Začátek mého blogu není rozhodně nic moc zajímavý. Prostě jsem si řekla, že se mi blogování u ostatních moc líbí a že bych to mohla také zkusit. Od samého začátku si vážím každého shlédnutí a komentáře. 

Proč píšu?
Protože si myslím, že mám lidem co předat, ale hlavním důvodem je, že se chci ze svých citů, problémů apod. vypsat. Bavím mě psaní a pro mě je lepší si psát blog než deník. 

Kdo je můj oblíbený autor?
Upřímně moc nečtu, vždy něco rozečtu a nedokončím to. Pro mě je velký problém si vybrat tu správnou knížku. Každopádně mou nejoblíbenější autorkou je momentálně Leila Sales

Jaká je moje oblíbená kniha?
O mé oblíbené knížce jsem už dříve psala článek. Knížka je právě od Leily Sales a jmenuje se Tahle píseň ti změní život. Líbí se mi styl psaní autorky, také je vkusné, když tam řadí i úryvky z písniček oblíbených kapel hlavní postavy apod. Díky ní jsem poznala zase novou skupinu a to The Cure.

O čem píšu?
Píšu vlastně o všem, co mě momentálně napadne. Dříve jsem psala i nějaké kosmetické články, oblečení, ale zjistila jsem, že blog má být o mně a já jsem taková dávno nebyla. Proto jsem staré články vymazala a nechala jsem jen některé. Momentálně se snažím na mém blogu psát o sobě. Mé zkušenosti, mé zážitky apod. Najdete zde i nějaké recepty a rady a tipy. Ovšem někdy taky napíšu jen tak něco mimo tyto kategorie. Více mě to vystihuje a nemusím se do článku zdlouhavě nutit. 

Jak dlouho mi trvá napsat jeden článek?
Jak kdy, někdy půl hodiny, někdy hodinu. Je to individuální. Většinou kolem půlhodiny. 

Jaký je můj oblíbený citát?
Původně zde byla otázka, jaká je moje oblíbená citace z knihy. Žádnou, kterou bych zde chtěla napsat jsem momentálně nenašla, ale protože miluji citáty, tak jsem se rozhodla jeden uvést. 
Tento citát má pro mě neuvěřitelnou sílu a upřímnost.

" Až jednou půjdeš přes most života, který tě vede z dětství do dospělosti - nespěchej. Podívej se na řeku života, která pod tebou tvoří víry. Postůj a podívej se. Touto cestou půjdeš naposled, nemůžeš se už vrátit. " 
- John Lennon 

Ví moje rodina/ přátelé, že píšu? Ne - proč ne? Ano - podporují mě?
Ne, neví. Mám starší rodiče a moc neholdují tomu blogování a youtuberování. Zkrátka nepodporují takové to " online ukazování života ". Je pravda, že kdybych jim to řekla, tak mě podporovat budou, ale nechci jim to říct, vlastně by to ani nepochopili tak, jak bych chtěla. 

Označuju se rád/a za blogera?
Tato otázka je docela složitá. Líbí se mi označení blogerka, ale nemyslím si, že bych se tak označovat měla. Píšu blog pro pár stovek lidí, někdy ani to ne. Zkráceně bych to asi napsala tak, že pokud mě firmy oslovují blogerkou, tak mi to nevadí, ale že bych se musela před přáteli apod. nazývat blogerkou, tak to vůbec ne. 

Zkoušel/a jsem už někdy napsat knihu?
Zkoušela, ale už je to dávno. Zjistila jsem, že kniha je pro mě moc složitá. Já jsem ráda, když napíšu jeden článek a druhý je zase o něčem jiném. Upřímně by mě asi moc nebavilo psát 400 stran jen o tom samém. Ale za zkoušku bych nic nedala, že? 

Jaká je největší výzva, se kterou se setkávám jako blogger?
V této otázce bych odpovídala stejně jako Canli. "No asi s tím někomu popsat, že když vystupuji na internetu, tak hned nechci být slavná. Často mě rozčiluje hned první otázka "A máš z toho peníze?" To už dneska nemůžu něco dělat jen tak, protože mě to baví a nechci, aby se z toho stala povinnost, která se mi dělat nechce? " Je to všechno o tom, že si lidé myslí, že za to něco dostaneme a v podstatě to děláme za peníze. Jasně, může to být jako přivýdělek, ale v mém případě s tou 200 lidí za týden to asi by neprospělo. Navíc, proč to vlastně dělat za peníze? Mě to baví, mám to jako koníček a nehodlám to měnit. 

Jaké jsou ideální podmíny pro psaní?
Pro mě to je asi svíčka, káva nebo čaj a pohodlí. Někdy píšu od stolu, někdy z postele, záleží na co mám náladu. Nejsem na podmínky náročná. :)

Co mi blogování dalo a vzalo?
Dalo - Určitě mi blog dal super lidi, možnost zkusit si spolupráci. Hlavně mi to dalo to, si uvědomit, kdo jsem, co dělám, čeho chci v budoucnu dosáhnout apod. Je toho hodně. 

Vzalo - Upřímně jsem nenašla nic, co mi by mi blog vzal. Nejspíš jen kousek času, ale je to můj koníček a ten se dělá ve volném čase, ne? :) 

Moje oblíbené blogy, které čtu.. 

Za mě to jsou tyto...,neříkám, že je čtu pravidelně, ale když mám chuť si přečíst blog, tak zavítám vždy tady...

A teď už i Canli :)

Budu ráda, když mi napíšete, jaké blogy čtete rádi vy! 

Protože jsme na konci článku, ráda bych vyzvala všechny blogerky a blogery, aby také napsali tuto Blogerskou výzvu a tak se my, čtenáři, dozvěděli více o vás! Těším se na další zapojené blogy! 

Janal's story 
Reakce:

2 komentáře:

 1. Sleduješ stejné blogy jako já, to je super :D do výzvy se asi také zapojím a třeba u mě rodiče o blogování vědí a kupodivu to chápou a podporují i přesto, že už jsou generací důchodců :D :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo? To je štěstí :D No, byla jsem redaktorkou jedné webové stránky, to jsem jim řekla a moc nadšení nebyli teda. A z tohodle by nebyli vůbec :D Takže asi tak.

   Vymazat