neděle 12. listopadu 2017

Velký vánoční úklid

Vím, že do Vánoc to je ještě měsíc a pár dní, ale je dobré se na Vánoce připravit dřív. Já osobně dělám velká vánoční úklid velmi ráda. Pokud je trošku takové to zimní počasí, tak si i ráda k tomu pouštím vánoční písničky. Ale teď už pojďme k článku. 

Znáte ten pocit, kdy stojíte před pokojem plným věcí a nevíte, kde začít? Právě proto vám chci popsat, jak vypadá můj "uklízecí" den. 

Ze všeho nejdříve si pustím hudbu a připravím si všechny čistící přípravky, vodu a hadr. A pak se teprve vrhnu na práci. 

Pixabay.com

Začínám vždy na zemi. Já osobně při velkém úklidu uklízím i skřínky, roztřídím papíry a knížky. Prostě převrátím pokoj úplně naruby. Ze země si sklidím veškeré věci, které by mi mohly překážet. Pak se vrhám na skřínky. Ze skřínek vytáhnu veškerý obsah a položím všude, kde je místo. Čističem a hadrem otřu prach. Potom proberu ten obsah a co nevyhodím, tak opět schovám do skřínky. Když mám takto všechny skřínky uklizené vrhám se na postel. 
Z přikrývky a polštáře sundám povlečení a pokud je to možné, tak vytáhnu přikrývku i polštář ven provětrat. Jako další krok si schovám starou výzdobu. Jako milovnice výzdob mám na každé období jinou výzdobu. Proto všechno dám do krabice a chovám pod postel. 
Jako další přichází na řadu pracovní stůl. Ze stolu sklidím veškeré věci a ukládám je na své místo. A teď přichází ten čas, kdy se vrhnu na prach z povrchů. Vždy začínám u poliček a končím na nejnižších skřínkách.. Když mám prach utřený, sundám záclony a odnesu je do pračky a dám je prát.
Poté si vezmu čistící ubrousky na elektroniku a jdu utřít televizi, mobily a notebook.
Když se ujistím, že mám vše hotovo, tak začnu vysávat. 
A jako poslední věc si umyji okna. Když mám vše hotové, tak pověsím záclony, povleču peřiny, ustelu si a vyzdobím si pokoj. 
A úplně na konec si protřídím šatník ( který je v šatně, takže už nemusím prášit ), ale to až v dalším článku. 

Pixabay.com


Možná se to může zdát lehce chaotické, ale mi tento postup vyhovuje a jsem spokojená. Občas něco prohodím, ale většinou to dělám stejně. V článku jsem psala pouze o jednom pokoji. Kdybych však uklízela celý dům či byt, tak by to bylo jiné. 

Doufám, že vám článek byl alespoň trošičku nápomocný. 
A jak u vás vypadá velký vánoční úklid? 

Jana's story
Reakce:

2 komentáře:

 1. Já dělám předvánoční úklid koncem listopadu-začátkem prosince. Rovnou poté dělám i vánoční výzdobu - na tu se těším nejvíc :)


  Ráda bych Tebe a Tvé čtenářky pozvala na mou soutěž.
  soutěž o tekutou rtěnku Bellapierre

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky se těším. Snad letos Vánoce neutečou tak rychle, jako minulý rok :D

   Ráda kouknu :)

   Vymazat