neděle 26. listopadu 2017

Věř, běž a dokážeš!

Vždy píšu ve třetí osobě množného čísla, tedy k vám, ale pro dnešní článek, to chci změnit. Budu psát k tobě. Ať jsi kluk nebo holka, jsi to ty, kdo právě teď čte tento článek. Tobě bych teď chtěla odvyprávět můj příběh o tom, jak jsem se stala ze závislačky tím, kým jsem dnes.

Zdroj: google.com
Pokud jsi už někdy můj blog navštívil, tak sis určitě všiml, že jsem psala článek o sebepoškozování, kde jsem psala o tom, jak jsem se k tomu dostala, jaké byly mé důvody a co potom dál se dělo. A dneska bych ti ráda napsala pár vět, jak jsem se z toho sama dostala.

Každý vím, že závislost je něco s čím si většinou nejsme schopni pomoci sami. I já jsem to tak měla, tedy do doby, než jsem si řekla: "stop." Každý den nové jizvy na rukou, v očích slzy a v srdci obrovský žal. Takto jsem žila něco kolem roku a půl ( ne-li více ). V té době jsem nebyla spokojená sama se sebou, neměla jsem se ráda a všechno jsem si vyčítala. Dále mě velmi zasáhly ty urážky na mou osobu, ať už ve škole nebo někde jinde. S nikým jsem se nescházela, s nikým jsem se nebavila, ve škole se mi nedařilo. Tohle období bylo jedno z nejhorších, co jsem zažila. Jasně, můžeš oponovat tím, že je mi teprve 16, ale hodně věcmi jsem si prošla a o životě vím třeba i víc, než nějaký dospělý.

Zdroj: google.com

Když se posunu tak o 2 roky později, tak naproti zrcadla stojí sebevědomá, usměvavá holka, která si sebe váží a má se ráda taková jaká je. A to jsem pravá já.

Nikdy jsem si nemyslela, že někdy budu takhle sebevědomá. I tak jsem sice velký introvert a trošku i pesimista, ale už se snažím s tím něco dělat a věřím, že jsem na správné cestě.

Zdroj: google.com


Záměr tohoto článku nebyl jen říct ti, jak jsem se z toho dostala, ale také bych chtěla přimět tebe a ostatní lidi, kteří mají nějaký problém, jsou závislí na drogách, cigaretách, alkoholu, sebepoškozují se, aby s tím přestali a nebo zašli do psychologa, který ti s tím pomůže. Pokud jsi jedním z nich právě ty, tak je spousta slov tučně zvýrazněná, když je poskládáš ( ráda ti je níže vypíši znovu ) k sobě, tak ti vyjde cesta, kterou by ses měl ubírat, jinak můžeš skončit špatně a to přece já, ty a ani rodina či přátelé nechtějí.


  • Stop
  • Seběvědomí
  • Úsměv
  • Si sebe vážit
  • Mít se rád/a takový/á jaký/á jsem 
  • Věřit
  • Správná cesta 


Pokud začneš jít touto cestou, tak budeš šťastný. Vím, že je to běh na dlouhou trať, ale žádná trať není tak dlouhá, aby se nedalo doběhnout do cíle! Naučíš se poslouchat svoje tělo, ovládat svou mysl a hlavně budeš sebevědomý! Tak pojďme společně věřit, běžet a dokázat světu, že nejsme žádné trosky a když se budeme snažit, tak to dokážeme i sami. A když ne, tak není ostuda a ani potupa si zajít k odborníkovi. Zkus to! Hlavně věř, běž a dokážeš! 

Vytvořeno v Canva.com
Janal's story
Reakce:

0 komentářů:

Okomentovat