pátek 1. prosince 2017

Blogmass #1 - Dopis Ježíškovi

Pokud jste dneska už otočili stránku v kalendáři, můžete si všimnout, že je už 1.prosince a pro mně to znamená jediné - Blogmass. Předem upozorňuji, že vůbec nevím jestli všechno budu stíhat, ale budu dělat vše proto, aby vycházely články alespoň co druhý den. Každopádně, kdyby článek nebyl více dní, tak se moc omlouvám, ale je hodně práce. Doufám, že to všichni pochopíte. 

Janal's story - Vytvořeno v canva.com

A teď už k článku.

Dnes je 1. prosince a to znamená, že do Štědrého dne zbývá pouze 23 dní. Já osobně Ježíškovi píšu již v listopadu, ale věřím, že mnoho lidí teprve teď uvažuje o tom, co vlastně chtějí najít pod stromečkem. Ráda bych vám dala pár tipů, jak napsat takový dopis, aby Ježíška zaujal. Berte to spíš na pobavení, ale nemám nic proti tomu, když se někdo inspiruje. Třeba mladším návštěvnicím to pomůže. 

Zdroj: google.com


1.) Vzhled 
Určitě je důležitý vzhled. Proto dbejte na úpravu písma, nestřídejte propisky / černá, modrá, černá,...). Doporučuji si na internetu stáhnout hezkou šablonu a pokud je černobílá, tak ji hezky barevně vybarvit. Hned bude dopis vypadat lépe. 


2.) Pozdrav
Základem toho, aby Ježíšek vůbec dopis přečetl je pozdrav. Takže je vhodné napsat " Milý Ježíšku,..." popř. "Milá maminko" ( záleží, jak rádi dopisy píšete vy, já osobně píši vždy "Milý Ježíšku" :) ). Za pozdrav můžete klidně přidat i svoje představení. Kdo jste, kolik vám je, odkud jste. 

3.) Dárky
A teď přichází ta doba, kdy můžete napsat, co si vlastně přejete najít pod stromečkem. Dárků můžete napsat kolik chcete, ale v přiměřené míře. Přece jen Ježíšek není milionář a ještě by si kvůli vám zničil záda ( :D ). Proto doporučuji zapojit i dárky daleko hodnotnější. Např. zdraví, lásku apod. 

4.) Poděkování
Na závěr dopisu by mělo přijít poděkování. Vždycky mi doma rodiče říkali, že když hezky nepoděkuji, že Ježíšek mi nic nepřinese. :D Od té doby děkuji pořád a všude. 

5.) Podpis a datum
Na úplný konec napište datum vystavení a váš podpis, aby byl dopis osobnější. 

A teď už jen čekejte, co vlastně dostanete. 23 dní už není tak dlouhá doba.

Málem bych zapomněla! Nachystejte si zvoneček. Jen tak poznáte, že Ježíšek přišel. 


Úkol pro vás: 
Představte si, že jsem Ježíšek a čtu váš dopis, ale musíte tam mít pouze jednu věc. Ať už hmotnou nebo nehmotnou. Jaká by to byla? 

Na úplný závěr, bych chtěla doporučit aplikaci Presentlist, kterou si stáhnete do mobilu, můžete zakládat jakoby dárečky ( složky ) na každou osobu, můžete napsat věk a napsat si tam jaký dárek koupit. Pak to můžete zaškrtnout jako zakoupeno, nápad a nebo koupit. Jednoduchá a super užitečná aplikace. Je to jak na Vánoce, tak na narozeniny. 

Zdroj: google.com

Stahovat můžete zde

* Článek není sponzorovaný. Uvedené odkazy, recenze či nabídky jsou čistě jen mé názory. * 

Janal's story


Reakce:

5 komentářů:

 1. Hezký článek :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Moje největší přání je teď zbavit se kašle, ale jinak bych pod stromečkem hrozně ráda našla nějakou společenskou hru ♥

  DĚKUJU! :D

  Miška
  tripsandweekendactivities.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já jsem zatím nemocná nebyla, díkybohu :D Jo, společenské hry jsou fajn :)

   Vymazat
 3. Ahoj, můžu Tě pozvat na Blogmas Link Party? Ráda bych představila blogy, co letos v Blogmas jedou :-)

  OdpovědětVymazat