sobota 30. prosince 2017

Můj rok 2017

Nejdřív asi začnu omluvou. Velmi jsem se těšila na blogmass, ale bylo to tak náročné, že jsem u 6 článku skončila. Bylo toho hodně v práci, doma také něco, no prostě to nevyšlo. Tak doufám, že třeba příští rok to alespoň zkusím znovu. :)

Rok 2017 byl pro mě v mnoha věcech velmi zlomový a ráda bych se o ty zlomky mého života s vámi podělila.

Zdroj: Pixabay
Leden
Slavila jsem své 16 narozeniny. Neměla jsem nějak velkou oslavu, vlastně ani se známými, ale jen posezení u jednohubek a chlebíčků doma v obýváku s rodinou. Nepotrpím si na velké akce, takto mi to velmi vyhovovalo.

Koncem měsíce jsem ukončila studium. Toto je pro mně jeden z největších zlomků mého života. Obešli jsme s rodiči pár škol a žádná mi neseděla. Ač to byly obory, které se mi líbily, zajímala jsem se o ně, tak to nevyšlo. Věděla jsem, že nechci na internát, že nechci někam daleko dojíždět ( protože bydlíme na vesnici a musela bych nějak dojet do města a pak zase někam za školou. Chápu, pro někoho to je normální, ale pro mě by to bylo velmi složité. Vzhledem k tomu, že se mi nedařilo a nechtěla jsem dál pokračovat jsem se rozhodla školu ukončit. A to právě v pololetí. Ve škole jsme se rozloučili. Dostala jsem květinu a něco jako fotoalbum. Na tento den budu i nadále vzpomínat.

Únor 
V tento měsíc jsem se byla přihlásit na pracák. Bylo to pro mně něco úplně nového, něco, co neznám. Takže mě zaevidovali, přidělili mi zprostředkovatelku a bylo to. Od té doby jsem chodila, co 3 týdny.

Březen 
Koncem února a celý březen jsem hledala práci. Psala jsem do různých firem a buď mi neodepsali a nebo práce pro mně nebyla vhodná. Tak jsem hledala a hledala ...

Duben
... až jsme našla. V dubnu jsem našla inzerát na prodavačku zmrzliny v cukrárně. Tak jsem tam napsala a asi o dva dny později mi volala paní vedoucí, že se mám dostavit, že si mě vyzkouší.
Byla jsem ráda. Byla to moje první oficiální pracovní zkušenost. Odpracovala jsem asi 5 směn, bez jakýchkoliv potíží. Těšila jsem se zase do práce ( ano, tato práce mě bavila - ale o tom budu ještě psát článek ) a v tom zvonil telefon, že nemám chodit a mám si přijít v květnu pro výplatu.

Květen 
Tak jsem si pro výplatu přišla a tam na mně čekala výpověď. Důvodem prý byla nedostatečná praxe. ( Jaká může být praxe při prodeji zmrzliny? :D )

Dále jsem měla svátek, takže taky taková menší oslava.

Červen 
Kromě znovu hledání práce se nic nedělo. Byl to docela nezáživný měsíc. Každopádně jsme byli u tety v Český Budějovicích a bylo to super.

Červenec 
V tomto měsíci jsem byla poprvé na motivačním kurzu od pracáku a do života mi to dalo hodně. Šla jsem tam s tím, že to bude další blbost, ale právě naopak.

A jako další...našla jsem si práci v zahradnictví! Kde jsem mimo jiné až do teď.

Srpen
Má druhá pracovní zkušenost. Byla jsem v zahradnictví na 3 dny, aby si mě odzkoušeli a musím říct, že super! Tato práce mě baví a je fajn.

Září
V září jsem oficiálně nastoupila do zahradnictví a začala pracovat.

Říjen 
V říjnu se toho moc nestalo. Vlastně vůbec nic. Byl to pracovně velmi vytížený měsíc - dušičky. A to pro zahradnictví je něco, kde se pořád jen kmitá a pracuje. :)

Listopad
V listopadu se také nic moc nedělo, kromě práce. Chodila jsem na procházky po lese, na listí, se psem a zkrátka si užívala rodiny.

Prosinec
Od prosince jsem dostala další smlouvu. Měla jsem po zkušební době a tak mám smlouvu na rok až skoro do konce roku. Takže jsem moc ráda, že nemusím už nic hledat.

Další velkou událostí byly Vánoce, které jsem si velmi užila. Otevřela jsem nespočet dárků a viděla jsem nespočet úsměvů.

A zítra 31.12.2017? Je poslední den v roce. Opět budu v kruhu rodiny slavit s friscem v ruce. :D
Jak budete Silvestr slavit vy? Doma? S rodinou?


Do nového roku 2018 vám všem přeji mnoho štěstí, zdraví, lásky, rodinné pohody a hodně úspěchů, ať už ve škole, v práci, na blogu či youtube kanále. Zkrátka se snažte si nový rok užít! Může být jedinečný! " Život se nepíše, život se žije! " 
Zdroj: Pixabay


Janal's story
Reakce:

2 komentáře:

 1. Malá praxe na prodej zmrzliny, tak to je gól. Určitě se tam něco složitého najde a hlavně práce s penězi není zrovna jednoduchá, ale že by to bylo něco až tak těžkého... To jsi tam spíš měla nějakou tu zkušenost nabrat, ne? Ach jo. Snad už se tomu jenom směješ.

  Držím palce, aby se ti v zahradnictví dařilo. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud jsem byla schopná vydat z 1000 Kč ( když platil 15 kč za jeden kopeček ), tak už bych zvládla všechno :D

   Jasně, že se směju. Navíc jsem se o nich nedozvěděla moc dobré reference, takže jsem ráda za to, že jsem tam, kde jsem. :)

   A moc děkuji :)

   Vymazat