středa 24. ledna 2018

17 věcí, co jsem se naučila za 17 let života

Je to neskutečné, jak čas letí. Ještě nedávno jsem byla malou holkou s velkými sny, ale teď jsem už skoro dospělou. Je to neuvěřitelné, ale už je to pár dní, co jsem oslavila své 17 narozeniny. Tím dnem mi začal poslední "dětský" rok. Je to šílené. Za rok už se nebudu moct vymlouvat na to, že jsem ještě dítě, že tomu nerozumím a hlavně, že mě živí rodiče. Na dospělost se těším. Bude to nová životní zkouška, nová etapa života, ale vím, že budu muset bojovat. Jako milovnice citátu jsem si letos do diáře napsala následující citát, který všichni v mém věku zajisté pochopí.

" Až jednou půjdeš přes most života, který tě vede z dětství do dospělosti - nespěchej. Podívej se na řeku života, která pod tebou tvoří víry. Postůj a podívej se. Touto cestou půjdeš naposled, nemůžeš se už vrátit. " 

                                            - John Lennon


A teď k článku. Rozhodla jsem se vám napsat svých 17 věcí, co jsem se naučila za 17 let života.
Vše píšu tak, jako bych to psala já do deníčku. Je to záměr. Konec konců, blog je můj deníček.


 1. Hledat chyby nemusím jen na sobě.
 2. Znalost psychologie hraje v životě velkou roli, ač si to ne všichni uvědomují.
 3. Nikdy se nemám svěřovat lidem, kteří "hrají", že jsou kamarádi. Spálíte se. 
 4. Ne vždy všemu mám věřit. Proto ověřuji na ověřených zdrojích.
 5. Šetření - Vyplatí se to. Není nic lepšího, než si za vlastní peníze pořídím něco hezkého. 
 6. Musím najít své pravé já. Samu sebe jsem hledala opravdu dlouho a můžu s čistým štítem říct, že jsem se konečně našla a jsem se sebou spokojená, taková, jaká jsem.
 7. Nemám dávat na rady ostatních. Ne vždy se to vyplatí. 
 8. Nikdy si nemám dávat předsevzetí! - Nesplním ho. ( No, každopádně letos ho mám zase. :) ) 
 9. Neutrácej za blbosti. Čím jsem starší, tím jsem se naučila neutrácet za blbosti. Kdybyste věděli kolik peněz jen tak proletělo v papírnictví a to jen proto, že jsem si chtěla hrát na školu. 
 10. Ne vždy musím mít to, co chci. Díky tomu, že rodiče mi ne vždy vyhověli v tom, co jsem chtěla, tak nejen, že nemám tolik věcí, ale naučila jsem se být skromná, nepotřebuji toho moc k životu a když něco chci, musím si na to vydělat. 
 11. Vše si musím zapsat! - zapomínám. Jak je hodně věcí, raději si to napíšu, než abych na to zapomněla. 
 12. Ukládat si fotky na flešku. Ať z pc nebo mobilu nezmizí. 
 13. Hledat práci na internetu není tak výhodně, jak je prezentováno. Nejlepší je vzít si životopis a obejít firmy přímo s osobním kontaktem. 
 14. Musím si užívat každé chvíle se svými blízkými. Nikdy nevím, kdy to je naposled. 
 15. Nikdy nesmím říkat něco, čeho budu později litovat. 
 16. Pokud něco nevím, musím se zeptat - nehrát si na chytrou. 
 17. Život mě naučí nejvíc. 
Vím, jsou to minimální poznatky, ale myslím si, že jsou důležité. A jak píšu v bodu 17 - Život nás naučí nejvíc. Takže nemějte strach, když vám něco nepůjde a nebo nebudete něco vědět. Dozvíte se to, až bude čas. 

Co vy jste se naučili za svůj život a co třeba máme společně? 

Janal's story
Reakce:

5 komentářů:

 1. Když člověk něčemu nerozumí, tak se určitě nestydět a zeptat se :) A ke trojce - nějak jsem se naučila moc nesvěřovat, právě z toho důvodu, že se to moc nevyplatí! A ještě 16. je pravda, vždy přemýšlím nad tím, než něco řeknu :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 2. Moc hezký článek! Jen tak dál:-).

  http://www.bygabra.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Člověk se pořád učí a hlavní je se ze svých chyb umět poučit. Mám tyto typy článků ráda, jednak si z toho člověk může vždycky odnést i něco pro sebe, jednak je pěkné vidět, že jsou kolem mě přemýšliví lidé, kteří se snaží na cestě životem zlepšovat.
  Jinak s tím nehledáním práce na internetu úplně nesouhlasím, určitě záleží na typu práce a na konkrétní firmě, ale všechny své brigády a nakonec i tu skutečnou dospělou práci jsem si našla díky internetu. Jen je potřeba těch životopisů rozeslat hodně a počítat s tím, že odpoví jen malé procento z oslovených. A pak už je to na tobě a na osobním pohovoru.

  OdpovědětVymazat